Droga HHC na zozname zakázaných látok

18. jún 2024

Vítame zákaz nebezpečnej drogy HHC, Richard Vašečka svoj návrh stiahol.

Poslanci parlamentu schválili zákaz predaja nebezpečnej drogy HHC. Tá je populárna najmä medzi deťmi a mladými ľuďmi. V poslednom období pre otravu touto syntetickou drogou dokonca niekoľko z nich skončilo na jednotke intenzívnej starostlivosti. Automaty, v ktorých si psychotropnú látku doteraz mohli bez problémov kúpiť aj desať ročné deti, účinnosťou schváleného vládneho zákona budú od októbra minulosťou.

Zákaz predaja HHC ako prvý navrhoval poslanec Richard Vašečka. Na aktuálnej schôdzi parlamentu predložilo svoj návrh aj Ministerstvo zdravotníctva. 

“Vítam, že Národná rada zaradila drogu HHC na zoznam zakázaných látok. Ochránime tak pred jej nebezpečnými účinkami naše deti a mládež,” uvádza Richard Vašečka. „Keďže sa o návrhu z dielne ministerstva zdravotníctva hlasovalo skôr ako o mojom návrhu, rozhodol som sa ho stiahnuť. Nie je dôležité, koho zákon sa schválil. Počíta sa výsledok. A ten je jednoznačne pozitívny,” dodal.

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov