OTÁZNIKY pre: Milana Krajniaka

08. máj 2024

Milan Krajniak má 51 rokov, je konzervatívny autor, manažér a jednotkou na kandidátke Kresťanskej únie do volieb do EP.

Kto je pre Vás inšpiratívnou osobnosťou zo slovenských dejín?
Vladimír Jukl a Silvester Krčméry. Sú pre mňa symbolom slobody, ochrany kresťanských hodnôt a odporu voči nacizmu aj komunizmu. Išli svojou vlast- nou cestou. Nepridali sa k nacistom, hoci boli proti komunizmu a ani sa nepridali ku komunistom, hoci boli proti nacizmu. Mali by sme si od nich brať príklad aj dnes. Nebojme sa presadzovať naše hodnoty a stáť na vlastných nohách.

Čo máte vyštudované a aké pracovné skúsenosti mimo politiky máte?
Vyštudoval som politológiu. Profesne sa od roku 1993 zaoberám komunikáciou, public relations a marketingom. Okrem toho som autorom kníh Doktrína štátu, Úspešní politici našich dejín, Slovenská identita a Banda zlodejov. A práve v tomto čase vychádza moja ďalšia kniha o Slovensku pod názvom Prognóza je dobrá. Jej súčasťou je 27 príbehov zo slovenských dejín, ako aj môj pohľad na to, čím by sme sa dnes mali inšpirovať.

Čo radi pozeráte v TV?
V televízii pozerám iba športové prenosy. Najradšej mám anglickú Premier League, zápasy našej futbalovej a hokejovej reprezentácie. Rád si pozriem Petru Vlhovú a tenisové grandslamy. Na streamovacích platformách mám rád historické filmy a seriály. Momentálne ma zaujal seriál Šogun, ktorý sa odohráva v Japonsku v roku 1600. V tom čase bolo v Japonsku veľmi rozšírené kresťanstvo, je to veľmi zaujímavé, ako sa naša kultúra prelínala s tou japonskou.

Aká je najlepšia rada, ktorú ste dostali?
Nie si porazený, keď ťa zrazia na zem. Porazený si až vtedy, keď zostaneš ležať.

Čo najlepšie by ste povedali o Slovensku vo svete?
Slovensko je veľmi úspešným príbehom moderných dejín. Začiatkom 20. storočia sme neboli ako Slovensko ani na mapách, dnes sme ako samostatný štát členmi EÚ a NATO. Sme dynamický a životaschopný národ.

Bez koho si neviete predstaviť svoj život?
Bez manželky Andrei a našej dcéry Zuzky.

Aký má, podľa Vás, Európsky parlament vplyv na každodenný život Slovákov?
Myslím si, že nám niekedy zbytočne komplikuje život prehnanými reguláciami. Napríklad zákazom klasických žiaroviek alebo teraz zákazom áut so spaľovacím motorom. Voči tomuto by som chcel v europarlamente vystupovať.

Na čo ste zo svojho doterajšieho života najviac hrdý?
Na našu dcéru Zuzku. V politike na presadenie rodičovského dôchodku a na výstavbu stoviek nových detských ihrísk po celom Slovensku. Tiež ma teší, že som napísal niekoľko kníh o slovenských dejinách, v ktorých ponúkam inšpiráciu aj pre súčasnosť a budúcnosť Slovenska.

Čo by ste chceli ako europoslanec dosiahnuť?
Chcem, aby Slovenská republika ďalej fungovala ako suverénny štát. Preto budem brániť právo veta pre Slovensko v EÚ. Budem presadzovať právo na život a podporu tradičnej rodiny. Budem odmietať gender a transgender ideológiu, ako aj progresívnu indoktrináciu detí na školách. A budem brániť slobodu slova, aby nikto nemohol byť pod zámienkou boja s nenávistnými prejavmi trestaný za vyjadrenie svojho názoru.

Prečo ste sa rozhodli kandidovať do EP?
Pretože verím, že kresťanské a konzervatívne hodnoty, suverénne Slovensko ako štát s právom veta, podporu rodiny a ochranu života by mali zastupovať v europarlamente ľudia, ktorí už ukázali, že sa neboja a nehanbia sa za naše hodnoty. Myslím, že som zárukou, že nebudem progresívcom ustupovať v Bruseli ani na Slovensku.

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov