Predstavili sme kandidátku do eurovolieb

12. mar 2024

Eurokandidátku sme otvorili novým menám i ostrieľaným konzervatívcom z rôznych strán.

Kresťanská únia kandiduje do eurovolieb ako samostatná strana. Jej predsedníčka, Anna Záborská, popri jednotke Milanovi Krajniakovi a dvojke Michalovi Považanovi, dnes v Žiline predstavila dvanástku ďalších kandidátov. V prvej päťke sa o hlasy voličov uchádza manažérka Lýdia Pilková i dvaja bývalí poslanci NR SR Jozef Lukáč a Radovan Marcinčin.

„Politická scéna sa vyvíja a my sme presvedčení, že kresťanské a konzervatívne sily, pokojné sily sa potrebujú spájať a spolupracovať. Tak sme aj pristupovali aj k zostavovaniu kandidátnej listiny. Oslovili sme politikov, ktorých sme dobre poznali ako kresťanov a konzervatívcov v stranách OĽaNO a Sme rodina a ponúkli im miesto na našej kandidátke. Som veľmi rada, že ponuku prijali a dnes tu stojíme spolu,“ konštatuje Anna Záborská, predsedníčka Kresťanskej únie.

Kandidátka Kresťanskej únie stojí na troch pilieroch: ľuďoch z Kresťanskej únie ako je Michal Považan či bývalí poslanci Ján Szöllös a Radovan Marcinčin; ľuďoch, ktorí boli predtým v Sme rodina ako je Milan Krajniak alebo bývalí poslanci  Eva Hudecová a Jozef Lukáč a do tretice ľuďoch z bývalého OĽaNO – Monika Kavecká a Peter Liba.

Zjednocuje tak osobnosti, ktoré sú vo svojich komunitách rešpektované a známe i širšej verejnosti. Nájdete na nej zástupcov rímskokatolíkov, gréckokatolíkov a ďalších kresťanských cirkví. 


Milan Krajniak s dvojkou Michalom Považanom zdôraznili priority KÚ – suverénne Slovensko ako štát s právom veta v EÚ, obhajoba a presadzovanie kresťanských a konzervatívnych hodnôt, revízia Green Deal-u, aby neškodil vysokými cenami energií slovenským domácnostiam a zbytočnými ideologickými reguláciami slovenským poľnohospodárom a priemyslu. Veria, že vďaka Kresťanskej únii prídu k eurovoľbám aj takí ľudia, ktorí by inak neprišli.

Prioritou štvorice žien na kandidátke KÚ je sociálna oblasť a zdravotníctvo. „V práci pre Slovensko chceme zúročiť manažérske, politické i praktické skúsenosti s cieľom nahlas a otvorene nielen hovoriť ale i navrhovať riešenia v oblastiach, ktorých efektívne fungovanie je nevyhnutné pre život každého občana Slovenska,“ zdôraznila Monika Kavecká, bývala poslankyňa NR SR a zdravotná sestra.

Kandidátnu listinu Kresťanskej únie do eurovolieb tvorí 14 z pôvodne podaných 15-tich kandidátov. Jeden z nich odstúpil z neočakávaných vážnych rodinných dôvodov.

Štrnásť mien tvoria 4 ženy a 10 mužov. Ich vekový priemer je zhodný s vekom lídra kandidátky – 51 rokov. Kandidátka KÚ pokrýva stred, východ i západ Slovenska.

 1. Milan Krajniak, konzervatívny autor, manažér, Bratislava
 2. Michal Považan, právnik, Banská Bystrica
 3. Lýdia Pilková, projektová manažérka, Golianovo
 4. Jozef Lukáč, manažér, religionista, Záborské
 5. Radovan Marcinčin, učiteľ, Spišská Nová Ves
 6. Peter Liba, teológ, projektový manažér, Košice
 7. Eva Hudecová, politologička, Nitra
 8. Monika Kavecká, diplomovaná zdravotná sestra, Kunerad
 9. Ján Szöllös, pastor, Bernolákovo
 10. Martin Boltižiar, geograf, ekológ, vedecký pracovník, Nitra
 11. Peter Maretta, podnikateľ, Vyšný Kubín
 12. Zlatko Baláž, ekonóm, expert na európske záležitosti, Bratislava
 13. Juraj Gordan, št. zamestnanec, mládežnícky hokejový funkcionár, Bojnice
 14. Helena Hlubocká, expertka v oblasti zdravotnej politiky, Bratislava

Spojme sa!

  [feed_them_social cpt_id=3281]

  Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

  Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
  ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov