Progresívci nemajú žiadne zľutovanie s nenarodenými ženami a mužmi

18. sep 2023

V nedeľu 24. septembra sa uskutoční pochod Bratislava za život. Zúčastnil som sa všetkých pochodov za život, ktoré sa doposiaľ uskutočnili. A idem aj teraz. Za život pôjdem pochodovať vždy.

Píše Richard Vašečka

Verejná podpora dôstojnému ľudskému životu od počatia po prirodzenú smrť stojí za to. Každý z nás ju môže prejaviť svojou účasťou. Pozývam vás na pochod Bratislava za život. Teším sa, že sa tam stretneme.

My, politici, môžeme a musíme prejavovať ochranu života aj našimi jasnými postojmi, vyjadreniami, legislatívnou iniciatívou, teda predkladaním zákonov, a najmä hlasovaním v parlamente.

Kresťanská únia vždy odvážne chránila život. Veď sme si za to aj riadne „zlízli“ od všetkých možných progresívcov a liberálov. A málokedy sa nás niekto zastal. Nikomu sa nechce klásť hlavu na klát.

Ako poslanec som už v predchádzajúcom volebnom období predložil návrh zákona o obmedzení tzv. potratov na požiadanie, teda svojvoľných potratov bez uvedenia vážneho dôvodu, ktoré tvoria v počte zhruba 5000 ročne absolútnu väčšinu potratov vykonaných na Slovensku.

Predsedníčka Kresťanskej únie Anna Záborská sa snažila nájsť priechodný kompromis vo forme zákona o pomoci tehotným matkám, ale ani ten neboli mnohí tzv. konzervatívci ochotní podporiť a liberáli ho s bezostyšnými klamstvami „hejtovali“.

Mňa to len utvrdilo v presvedčení, že títo „liberáli“ nechcú pomáhať tehotným ženám, aby svoje dieťa porodili. Chcú brániť iba „právo“ nenarodenému dieťaťu ukončiť život. Ukázalo sa, že ich reči typu: „Nikto predsa nechce potrat, ale…“ sú falošné. Oni potrat chcú. A pokladajú ho za dobrý.

Potrat je zlý. Je to ukončenie nevinného ľudského života vlastnými rodičmi a lekármi. Teda ľuďmi, ktorí sa zo všetkých síl majú snažiť život chrániť a podporovať.

Ak ešte niekto pochyboval, tak mu musel otvoriť oči program strany Progresívne Slovensko. Títo progresívci sa už vôbec netaja, že potrat chcú. Nemajú žiadne zľutovanie s nenarodenými deťmi, ale ani s tehotnými ženami. A nemajú ani žiadnu pozitívnu víziu pre Slovensko a pre budúcnosť. Lebo budúcnosťou národa sú deti. Tie, ktoré budú s láskou prijaté; tie, ktoré sa narodia.

Nie je pravdou, že sa venujeme „len potratom“. Náš program a naša agenda sú veľmi široké. Väčšinu našej pozornosti a úsilia venujeme pálčivým každodenným potrebám ľudí na Slovensku – rodinám s deťmi, seniorom, školstvu, zdravotníctvu, životnému prostrediu, bezpečnosti, podnikaniu.

Nadpriemernú pozornosť potratom venuje práve program Progresívneho Slovenska. Avšak v opačnom garde. Hrôzostrašným spôsobom, ktorý by výrazne zvýšil počet usmrtených nenarodených detí.

To je rozdiel medzi nimi a nami. To je rozdiel medzi kultúrou smrti a kultúrou života.

Ochrana života je pevným pilierom programu a činnosti Kresťanskej únie. Ochrana života nie je pre nás len politická agenda, ale naše vnútorné presvedčenie. Preto v nej nemôžeme a nechceme poľaviť. Môžete nám veriť.

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov