Slovensko buď bude kresťanské alebo nebude

25. aug 2023

Slovensko je pre nás samozrejmosťou. Vlasť vybudovaná a nám odovzdaná našimi predkami. Nie je to iba krajina, iba zem, po ktorej chodíme. Slovensko je aj myšlienkou. Vo svojej podstate kresťanskou myšlienkou.

Píše Anna Záborská

Slovensko sa zrodilo a stále žije z kresťanskej idei. Či sa to našim progresívnym priateľom páči alebo nie. Dokonca ani ich progresivizmus by nevznikol bez základnej kresťanského učenia, že ľudia sú stvorení na Boží obraz a teda navzájom sú si rovní.

Dnes sa na kresťanský základ všetkého vôkol nás útočí. Zašlo to tak ďaleko, že na západe už mnohí akademici či sudcovia najvyšších súdov nevedia povedať čo je žena. Hoci samé sú ženami… Ideológia je stavaná nad vedu a biológiu.

My v strednej Európe by sme mali byť na ideologické výstrelky imúnni. Ešte si pamätáme na komunizmus a jeho viaceré smutno-trápne predstavy. Žiaľ, tá imunita akoby sa vytrácala. Okolo nás sa presadzuje davovosť. Progresivizmus je nový „punk“ a kto mu netlieska, nie je „in“.

Aj mnohí z nás podľahli novej móde. Tlieskame pekným, no prázdnym slovám. Páčiť sa je silné pokušenie. Výber vo voľbách však nie je súťažou krásy. K voľbám sa nedá premlčať spôsobom, že nepovieme, čo skutočne chceme presadzovať. Či ide o starú ľavicu Smeru alebo novú ľavicu zvanú progresivizmus. Vodu kážu, víno pijú. Nie, nepotrebujeme strany, ktoré na Slovensku hovoria jedno a v zahraničí konajú inak. Či ide o podporu Istanbulského dohovoru poslancami Smeru v Európskom parlamente alebo požiadavky Progresívneho Slovenska už viac nesledovať a teda zrejme v konečnom dôsledku vymazať rozlišovanie medzi mužmi a ženami. Takýto prístup ničí Slovensko. Ničí to prirodzené v nás a „chce konštruovať nového človeka“. Že to nie je možné sme si skúsili počas 40 rokov komunizmu. Nevadí. Skúsme to znovu a opäť si to pretrpme.

Kresťanská únia a ja osobne som proti „pokusom na ľuďoch“. My nie sme králici v laboratóriách. Sme Bohom stvorené bytosti s nárokom na osobné šťastie, nie bábky v rukách mocných ideológov. Aj preto prichádza Kresťanská únia s jasnými programovými prioritami:

 • Nepristúpime na žiadne okliešťovanie prorodinnej politiky. Slovensko sa musí zmeniť na krajinu priateľskú rodinám.
 • Budeme presadzovať jasné a prirodzené vnímanie muža a ženy vo všetkých verejných politikách.
 • Zavedieme ochranu detí a mládeže pred ideologickou propagandou a to najmä v školách a školských zariadeniach.
 • Budeme presadzovať výhradu vo svedomí pre všetkých pracovníkov.
 • Nepodporíme liberalizáciu drog.
 • Budeme presadzovať jeden spoločný deň na odpočinok v zamestnaniach, kde je to možné.
 • Slovensko sa na medzinárodnom fóre zasadí za obranu prenasledovaných kresťanov vo svete a vytvorí osobitný fond pre zachovanie ich komunít.
 • Podporíme iba takú reformu migračnej politky EÚ, ktorej základom bude zastavenie nelegálnej migrácie a výrazné zníženie legálnej migrácie z tretích krajín. Migrácia nesmie nahradiť prorodinnú politiku.
 • Budeme podporovať viac informácií a pomoci pre tehotné ženy, aby sa mohli slobodne rozhodnúť pre narodenie svojho dieťaťa.

Jasnosť a priamočiarosť musí byť základom politiky. Nie hovorenie jedného a konanie druhého. Klamári a pokrytci nemajú mať v politike miesto.

Kresťanská únia pevne stála na konzervatívnych a kresťanských hodnotách v tomto volebnom období a neuhneme ani v budúcom. Môžete nám veriť.

Spojme sa!

  [feed_them_social cpt_id=3281]

  Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

  Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
  ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov