Zmena školstva je nevyhnutná

17. sep 2023

RICHARD VAŠEČKA: ZMENA ŠKOLSTVA JE NEVYHNUTNÁ.
POTREBUJE VŠAK VEĽKÚ ODVAHU A POLITICKÚ SKÚSENOSŤ

Naše školstvo, na to aké má podmienky, má ešte celkom dobré výsledky. V dnešnej dobe to ale nestačí. Preto je do školstva potrebné investovať oveľa viac – a to nielen finančné, ale aj pozornosťou spoločnosti. Školstvo musí byť prioritou pre nás ako krajinu, nielen v programoch politických strán.

Dnes je školstvo veľký kolos, ktorý je zaťažený obrovským množstvom povinností. Do celého systému treba rôznym spôsobom investovať. Zvýšením platov učiteľov, ale aj uvoľnením možností výchovy a vzdelávania, aby do toho mohli viac vstupovať aj rodičia a deti a aby učitelia mali chuť a možnosť robiť veci pružne.

V našom programe navrhujeme, aby sa vytvoril systém zmeny platov, aby sa nemuseli odborári a školy každý rok dohadovať s vládou. Naviažme to na nejaký ukazovateľ, napríklad na priemernú mzdu v národnom hospodárstve, čo ukazuje výkon ekonomiky. 

Nie som za to, aby bol iný plat učiteľa v Bratislave a iný inde, ten učiteľ odvádza rovnakú prácu. Zvažoval by som riešenie, v rámci ktorého by mali učitelia cez samosprávu či prostriedky od štátu možnosti pomoci s bývaním.

Viac o téme a dueli R. Vašečku a J. Horeckého v TV Postoj

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov