MYSLIME NA DOBRO SLOVENSKA, NEROZDÚCHAVAJME KULTÚRNE VOJNY

31. aug 2020

Minulý rok na základe dohody medzi vládou SR a cirkvami po dlhoročnej odbornej debate prijala Národná rada SR nový zákon o financovaní cirkví a náboženských spoločností.

Bolo to veľké víťazstvo zdravého rozumu. Našlo sa vyvážené riešenie, v ktorom cirkvi nenástojili na navrátení všetkého majetku, ktorý zhabali a zničili komunisti a štát bude pokračovať v čiastočnom financovaní cirkví. Bolo to racionálne a nepopulistické rozhodnutie, proti ktorému nehlasovala ani strana Sloboda a Solidarita.

Dnešná výzva na diskusiu o odluke (akoby sa nediskutovalo už veľmi dlho) bola sprevádzaná proticirkevnými útokmi na tému miešania sa cirkvi do verejných záležitostí, démonizovania tzv. vatikánskej zmluvy, napádania pomoci tehotným matkám, o ktorej rokuje náš parlament a šírením hoaxov.

Ja aj Kresťanská únia si ctíme verejnú diskusiu a nikomu neupierame možnosť vyjadriť sa. Zároveň vystríham pred populizmom a rozdúchavaním kultúrnych vojen. Slovensku rozsievanie nenávisti škodí.

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov