Zastavme facebookovú politiku

25. okt 2023

Ak sme si mysleli, že po voľbách bude politika opäť práca v parlamente a v kuloároch, tak sme sa asi mýlili. Opäť horia fejsbúky, ako povedal ktorýsi klasik. Čo ma mrzí je, že tomuto podliehajú aj kresťania v politike.

Píše Anna Záborská

Napríklad taká výstava BODY WORLDS v Bratislave. To, že je to pornograficko-nekrofilná výstava som napísala už dávnejšie. Niet o tom sporu. Treba na to verejne poukázať. 

Ale:
1) NIE po funuse, keď výstava už beží
2) NIE klamlivými vyjadreniami ako sa urobí zmena zákona, keď zákon dobrý už je, lebo sa presne z tohto dôvodu už menil pred pár rokmi
3) teraz je čas na neformálnu debatu s Úradom verejného zdravotníctva, či s nadriadeným Ministerstvom zdravotníctva, aby konali urýchlene v mene zákona, keďže podnet proti danej výstave už bol podaný.

Viete, kritizujeme kadekoho, že rozdeľuje spoločnosť, je dezinformátor, že vypisuje tirády na sociálne siete, ale brvno vo vlastnom oku často nevidíme. 

Zastavme to. Vráťme sa k politike, ako remeslu hľadania spoločného dobra. To znamená, že viac času budeme venovať konaniu dobra ako písaniu statusov, natáčaniu videí a plateniu si reklamy na fejsbúku či iných sieťach.

Zverejnenie vecí je v politike potrebné, treba ale poznať mieru a hlavne si treba zvážiť, koľko času venujeme písaniu statusov a koľko robeniu politiky. 

My všetci v politike vieme, že buď robíme politiku alebo svoje PR. Deň má iba dvadsaťštyri hodín a týždeň sedem dní pre každého. Treba nájsť mieru a nerobiť z politiky kabaret.

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov