Stretnutie s Alainom Bersetom

11. jún 2024

Stretnutie s Alainom Bersetom, bývalým prezidentom Švajčiarska a kandidátom na post generálneho tajomníka Rady Európy bolo o témach, ktoré presahujú Európu. Spoločným jazykom Anny Záborskej, ktorá pôsobila v európskej politike 15 rokov a je členkou Stálej delegácie NR SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy – a Alaina Berseta – bola nielen francúština, v ktorej komunikovali, ale najmä sociálne témy, zdravotníctvo či migrácia.

Na stretnutí bol prítomný aj švajčiarsky veľvyslanec na Slovensku, Jeho Excelencia Peter Nelson a zástupkyňa švajčiarskeho ministerstva zahraničia.

——–

Prezidentský úrad je vo Švajčiarsku rotujúcou funkciou, v ktorej sa vždy po roku striedajú členovia tamojšej vlády, sedemčlennej Spolkovej rady, v ktorej bol A. Berset od roku 2012. Úrad prezidenta zastával celkom dvakrát; prvý raz to bolo v roku 2018. Medzičasom bol ministrom vnútra či zdravotníctva. Z vlády odišiel koncom minulého roka.

Aktuálne je jeden z trojice kandidátov na pozíciu generálneho tajomníka Rady Európy, najstaršej politickej organizácie v Európe založenej v roku 1949, zloženej zo 46 členských štátov. Voľby budú koncom júna a my budeme pri tom.

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov