Zasadnutie Rady Európy v Štrasburgu

26. jún 2024

VOĽBA GENERÁLNEHO TAJOMNÍKA RADY EURÓPY (RE) ČI POTENCIÁLNE ČLENSTVO KOSOVA V RE

Aj toto sú témy zasadnutia Parlamentného zhromaždenia Rady Európy v Štrasburgu, na ktorom sa zúčastňuje aj naša predsedníčka Anna Záborská bývalá vedúca – dnes členka stálej delegácie Národnej rady SR v Parlamentnom zhromaždení Rady Európy (PZ RE).

ALAIN BERSET je novozvoleným generálnym sekretárom Rady Európy. Prajeme mu veľa úspechov v novej funkcii. Anna Záborská sa s ním len nedávno stretla v Bratislave, dnes mu gratuluje k zvoleniu v Štrasburgu. “Myslím, že pán Berset je dobrou voľbou na tuto významnú pozíciu.”

Rada Európy, ako aj jej Parlamentné zhromaždenie patria medzi najvýznamnejšie a najrešpektovanejšie medzinárodné organizácie, ich historický, no aj súčasný význam a prínos sú nespochybniteľné.

Národné parlamenty všetkých členských a partnerských krajín Rady Európy majú právo sa prostredníctvom svojich volených členov zúčastňovať na činnosti a rozhodovaní PZ RE. V tomto zmysle má stála delegácia Národnej rady SR 5 členov a 5 náhradníkov, na jej čele stojí vedúci delegácie.

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov