Dekriminalizácia Marihuany nie je cesta.

19. apr 2021
Kresťanská únia nesúhlasí s úvahami časti poslancov koalície o postupnej dekriminalizácii marihuany na Slovensku. V tejto téme je Kresťanská únia otvorená diskusii o výške trestu pri prvom a opakovanom delikte tak, aby bol trest spravodlivý a účinný. Ide o citlivú otázku a preto diskusia musí byť otvorená nielen pre politikov, ale aj odborníkov z rôzneho spektra.

„Diskusiu o tejto téme považujeme za legitímnu. Je však dôležité, aby emócie neprevážili nad faktami. Drogy a ich užívanie považujeme za zlo a táto naša pozícia je nemenná,“ konštatuje Anna Zaborska, predsedníčka Kresťanskej únie.

Kresťanská únia považuje za kľúčové držať sa zásady, že zákony majú chrániť spoločné dobro. „Je potrebné nastaviť pravidlá tak, aby boli reálne stíhaní najmä tí, ktorí s marihuanou obchodujú, zarábajú na ľudskej slabosti a nešťastí, zásadne prispievajú k rozpadu osobností, vzťahov a rodín. Hranica medzi závislosťou na takzvaných mäkkých drogách a na tých tvrdých je takmer neviditeľná,“ dodáva Katarína Chrenová Hatráková, poslankyňa za Kresťanskú úniu pôsobiaca v klube OBYČAJNÍ ĽUDIA a nezávislé osobnosti.

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov