Konzervatívnym politikom v novej vláde na cestu

15. okt 2023

Rozdiel medzi koalíciou a opozíciou je obrovský. V opozícii od politikov záleží menej, v koalícii veľa. Práve sa striedame, a tak chcem v dobrom upozorniť na viaceré zápasy, ktoré som viedla, ale dokončené nie sú.

Píše Anna Záborská

A je mi jasné, že možno nebudú ani toto volebné obdobie. Avšak tvrdá práca za ich uskutočnenie je nutná. Niekde treba blokovať, inde sa posúvať pomaly vpred.

Blokovanie zla

V politike som nejaký ten piatok a blokovanie zjavného zla je čoraz dôležitejšie a tvorí čoraz väčšiu časť našej politickej práce. Príkladom je odborný postup pre takzvaný transsexualizmus. Vďaka Bohu, ani po dvoch rokoch a obrovskom tlaku progresívnych lobistov nie je schválený a leží na stole ministra zdravotníctva. 

Ďakujem všetkým ľuďom, ktorí nám pomohli tento vysoko ideologický a neodborný „odborný“ postup blokovať. Bola som úprimne zhrozená, s akou laxnosťou k veci pristupovali mnohé odborné lekárske spoločnosti či medicínski odborníci. Hlavne sa nechceli popáliť, ísť do sporu a podobne. O to viac obdivujem tých, ktorí sa aj za cenu straty kariéry prihlásili k dobru, a dobro je ľuďom s transsexualizmom pomáhať, nie ich utvrdzovať v ich dojmoch, lebo sú módne. Aj keď neexistujú skutočné vedecké dôkazy, o čom svedčí aj samotný návrh štandardného postupu, kde v použitej literatúre márne hľadáte solídny vedecký základ pre ideologickú esejistiku tohto takzvaného štandardného postupu.

Ďalším príkladom je potratová tabletka. Parlament v minulom období zásadne odmietol chemický umelý potrat. Napriek tomu sa jedna z kandidátok na ministerku zdravotníctva z Hlasu-SD vyjadrila, že ona ju podporuje. Verím, že sa konzervatívcom v budúcej vláde podarí blokovať takéto ideologické výstrelky. Rovnako, ako sa darilo nám za čias hrôzovlády pani Cigánikovej v rezorte.

Tých vecí je omnoho viac, ale toto sa dostalo aj na verejnosť, preto to chcem zdôrazniť. Samozrejme, sa to týka aj rôznych fiduciárnych vyhlásení a podobne, ktoré iba zakrývajú postupné zavádzanie registrovaných partnerstiev. Žiaľ, zdá sa, že aj niektorí politici, ktorí sa hlásia ku konzervatívcom, ustupujú a sú ochotní začať krájať progresivistickú salámu, ktorej koniec a dôsledky už vidíme na západ od našich hraníc.

Budovanie dobra

Všetci vieme, že život je posvätný. Dnes naši progresívni „priatelia“ radi hovoria o rôznych nových pseudo právach. Pritom akosi zabúdajú spomenúť, že sa najskôr musíme narodiť, aby sme ich mohli mať. Ak zoberieme život nevinnému nenarodenému, oberáme ho aj o všetky ďalšie práva, ktoré tak ospevujú progresívci. Jednoducho bez života niet práv. A tu musíme nájsť cestu, ako posunúť ochranu života viac vpred. S tým súvisí aj ochrana matiek, rodín a ich podpora.

Ochrana detí musí byť našou prioritou. A to nielen pred rôznymi ideológiami v školách, ale aj pred závislosťami od voľne dostupných návykových látok či smartfónov. Nezabúdajme, že dnes viac ako škola, vládne formovaniu detí internet a sociálne siete.

Je toho mnoho, čo treba urobiť. Chcela som iba upozorniť na najvypuklejšie veci, ktorým budeme čeliť chtiac-nechtiac. 

Úprimne želám konzervatívcom a kresťanom v novej vláde úspech. Ich úspech bude aj úspechom našej vlasti, Slovenska. Nebudú to mať ľahké, čo z vlastnej skúsenosti dobre viem. Ale netreba zabúdať na evanjeliové slová: „Dobrý boj som bojoval, vieru zachoval.“ Je to prísľub pre nás všetkých, ak zostaneme verní Pravde.

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov