Na ktorej strany barikády stojíte, pani ministerka?

16. mar 2024

Kresťanská únia považuje pre oživenie zdravotníctva za kľúčové reformu ambulantného sektora, v rámci ktorej je nevyhnutná zmena financovania ambulancií, úprava kompetencií lekárov a sestier či presunie tvorby ambulantnej siete na VÚC.

„Dostanete viac, keď budete šetriť. Úspešne šetriť. No ak ostatní šetriť nebudú, nedostanete nič“.

Aj takto možno opísať ambiciózny plán ministerky Dolinkovej, pretavený vo vyhláške, navýšiť pre ambulancie financie až do výšky 99 mil. eur.

Pani ministreka Dolinková už zabudla, že len nedávno stála na druhej strane barikády.

Je nepochopiteľné, že jedným dychom sľúbi finančnú injekciu, vďaka ktorej by sa ambulanciám a predovšetkým pacientom lepšie dýchalo, aby vzápätí zatiahla škrtidlo v podobe nezmyselnej podmienky úspešného šetrenia prostriedkov aj v ostatných oblastiach zdravotníctva. Chorý sektor nemožno uzdravovať infekciami.

Z pohľadu celkového oživenia nášho zdravotníctva KÚ považujeme za absolútnu prioritu reformu ambulantného sektora, ktorá zmení financovanie ambulancii, upraví kompetencie lekárov a sestier a tvorbu ambulantnej siete presunie na VÚC.

Zároveň je dôležité zmeniť organizáciu poskytovania zdravotnej starostlivosti v ambulanciách tak, aby jednotlivých lekárov motivovala k združovaniu so zdieľaným manažmentom činností súvisiacich s poskytovaním zdravotnej starostlivosti.

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov