Nehoráznosť vládnych analytikov

13. júl 2023

Progresívni experti na Ministerstve financií SR v pracovnom čase opäť prišli so skvelými návrhmi ako ušetriť verejné peniaze: zrušme 13. dôchodok, zrušme príspevok pri narodení dieťaťa, skráťme rodičovskú dovolenku na dva roky a podobne. Vždy ma šokuje čomu všetkému sa štátni zamestnanci venujú v pracovnom čase.

Píše Anna Záborská.

Na Slovensku rastie inflácia, zraniteľné skupiny ako sú dôchodcovia a rodiny s deťmi čoraz ťažšie zabezpečujú svoje základné potreby a vládnym analytikom nepríde nič iné na um ako navrhnúť „ošklbať“ ich ešte viac.

Viete, celé roky som protestovala proti napádaniu Slovenskej republiky v Európskom parlamente za to, že máme trojročnú materskú dovolenku. Bola som hrdá na naše vlády ako jedna po druhej odmietali progresívnu šikanu na pôde Európskeho parlametnu i komisie za možnosť našich matiek byť s ich deťmi. A dnes tieto isté nápady prichádzajú z nášho Ministerstva financií. Chcem sa opýtať či mali autori nejakú politickú objednávku na túto analýzu? Vidia ju v súčasnej volebnej kampani politických strán alebo iba počujú trávu rásť a už vidia Michala Šimečku premiérom? Alebo je ich vysnívaným progresívnym premiérom už Ľudovít Ódor, z ktorého publikáciez roku 2019 tieto protirodinné návrhy vychádzajú?

V tomto parlamente bola silná prorodinná väčšina a ja verím, že náš slovenský národ nedopustí, aby mu vládla po blížiacich sa voľbách protirodinná koalícia. Protirodinná koalícia, ktorá povýši tzv. konsolidáciu verejných financií nad životy ľudí.

Viete, politika sa dá robiť rôzne. Buď tak, že sa budem snažiť vytvoriť podmienky, aby Slovensko prosperovalo omnoho viac a ľudia aj zarábali viac, a teda aj platili väčšie dane a odvody alebo tak, že budem iba všetko škrtiť a tzv. konsolidácia verejných financií bude mojím svätým grálom. Je na ľuďoch, aby si vybrali.

Blížiace sa voľby budú mať mnoho tém, ale pre mňa je ich základnou témou v akej krajine chceme žiť. V takej, kde bude radosť žiť so svojou rodinou, kde budú spolu žiť aj deti a starí rodičia alebo v takej, kde peniaze budú posvätným teľaťom? Ja volím naše rodiny a vy?

Autor: Anna Záborská

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov