Stopka Istanbulskému dohovoru v Česku je dobrá správa

25. jan 2024

Ratifikácia Istanbulského dohovoru v českom senáte neprešla, a nebude tak o dokumente hlasovať ani Poslanecká snemovňa. Dohovor, predložený do parlamentu českou vládou, dostal stopku. Česká republika sa radí ku k krajinám, ktoré dokument neratifikovali.

Kresťanská únia netoleruje násilie v žiadnej podobe a už vôbec nie za zatvorenými dverami. Akékoľvek domáce násilie je neprípustné a proti ľudskej dôstojnosti. Aj pre našich politikov je výsledok hlasovania českých kolegov jasným signálom, že proti zavádzajúcim dokumentom, ktoré sa prikrývajú tak citlivou témou, akou je ochrana proti násiliu, sa treba ozvať a čítať ho s porozumením. Neschválenie dohovoru nijako nesúvisí s ideológiou ani so spiatočníctvom.

„Právny systém na Slovensku má nástroje na to, aby sa násilie na komkoľvek riadne prešetrilo a vyvodili sa dôsledky. Ak niečo treba doplniť a systém zefektívniť, radi budeme v tomto smere nápomocní.

V Európskej únii začal dohovor platiť, aj keď v obmedzenej forme, od októbra minulého roka, a to aj napriek tomu, že sa v tom čase k nemu ratifikáciou nezaviazalo viacero krajín – Slovensko, Česko, Bulharsko, Litva a Maďarsko.

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov