Anna Záborská: Náš príbeh hovorí jasnou rečou

05. júl 2023

Kresťanská únia už má za sebou 4 roky existencie, približne tri roky počas tohto náročného volebného obdobia. Vždy, aj v tých najkomplikovanejších situáciách, sme stáli a stavali na našich osvedčených hodnotách: spoľahlivosti, spolupráci, zodpovednosti a zmysle pre to, čo je správne tak pre celok, ako aj jednotlivca. Každý sa mohol spoľahnúť, že poslaním Kresťanskej únie je obhajovanie a presadzovanie spoločného dobra.

Do nastávajúcich volieb ideme ako osvedčená alternatíva. Nie ako hlučná sila na barikádach, ktorej energia vyprchá, ale ako tí, ktorým môžete veriť, že neuhnú, vydržia. Ideme v koalícii. Nie ako tí, čo sa boja o percentá, ale ako tí, ktorí veria v múdrosť Slovákov a Sloveniek, všetkých obyvateľov našej vlasti.

Keď sme do tohto volebného obdobia vstupovali s cieľom, že Slovensko chceme zmeniť na prorodinný štát, málo kto nám veril.

Keď sme hovorili, že musíme viac hovoriť o dôstojnosti života od počatia po prirodzenú smrť, lebo iba keď sa bude o tom hovoriť, budeme schopní to postupne presadzovať, veril tomu aj u nás v strane málokto. No, ale aj s pomocou pani Cigánikovej a jej verchušky, sa to podarilo. Som rada, že sa takýmto spôsobom zúčastnila na presadzovaní nášho programu.

Kresťanská únia je malá strana s pevnými hodnotami a jasným poslaním. Vždy sme to vedeli a preto sme neúnavne hľadali partnerov. Nachádzali sme ich vo vláde a našli sme ich i dnes. Môžem povedať, že to bolo často neľahké. Aj táto koalícia sa rodila v náročných, ale čestných rokovaniach. V nich sme sa ešte lepšie spoznali, prehĺbili sme vzájomnú dôveru. Nie sme rovnakí. OĽaNO hovorí o boji s mafiou, Za ľudí o dobrom spravovaní štátu. Kresťanská únia vlastne zahŕňa vo svojom poslaní oba tieto prístupy. Veď kto by bol proti kradnutiu. Ak sa opýtate Roberta Fica či Petra Pellegríniho, určite odsúdi tak zlodejstvo, ako aj cosa nostru. A či všetci nechceme žiť v lepšie spravovanom štáte? Zaiste chceme.

Keď sa dívam na našu koalíciu, tak vidím Kresťanskú úniu ako svorník, kľúčový kameň.

My chceme zastaviť mafiu.

My vidíme Slovensko ako dobre spravovanú vlasť nás všetkých. Ale dovolím si povedať, že ideme ďalej.

Základom všetkého sú hodnoty, tak ako nám ich odovzdali naši otcovia a matky. Keď sa opýta malé dieťa prečo sa nekradne, vysvetlíme mu prečo. Nepovieme: no lebo. Je tam dôvod vrastený v našich kresťanských hodnotách. A o tom potrebujeme a chceme hovoriť.

Dobré riešenia sa nerodia z excelovských tabuliek, ale z čestnosti ľudí, ich odvahy zapojiť a ich vnútorných hodnôt postavených na prirodzenosti človeka.

Táto koalícia je postavená na spoločne vnímaných a vyznávaných hodnotách. Ďakujem hnutiu OĽaNO a strane Za ľudí, že ich pomenúvajú v konkrétnosti.

Kresťanská únia, OĽaNO a Za ľudí prešli v ostatných rokoch ťažkými skúškami. Ukázali sme za čím stojíme. V dobrom aj v zlom. Slovensko, náš národ čelí v aj dnes veľkým výzvam. Náš doterajší príbeh hovorí jasnou rečou: Môžete nám veriť. Spolu to zvládneme.

Tak nám Pán Boh pomáhaj.

Spojme sa!

    [feed_them_social cpt_id=3281]

    Politická strana Kresťanská únia sa 27. 5. 2019 stala členskou stranou medzinárodnej politickej strany EUROPEAN CHRISTIAN POLITICAL MOVEMENT (EURÓPSKE KRESŤANSKÉ POLITICKÉ HNUTIE), ktoré pôsobí aj na pôde Európskeho parlamentu. Prečítajte si víziu ECPM

    Kresťanská únia, Záhradná 267/26, 972 01 Bojnice, IČO: 31794319
    ⓒ Kresťanská únia 2019 | Ochrana osobných údajov